Menu

Tennissportens Dag 5. maj

image Fra kl. 12-15
11. april 2018 kl. 17:04
Tennissportens Dag 5. maj

Langeskov IF inviterer til åbent hus på Tennissportens Dag lørdag den 5. maj. 
Alle er velkomne til en sjov og aktiv dag på tennisbanen.

Langeskov IF er én af de mange tennisklubber over hele landet, der lørdag den 5. maj inviterer til Tennissportens Dag. Arrangementet bliver afholdt på klubbens baner på Børmosevej 5, 5550 Langeskov. Arrangementet foregår fra kl. 12-15. 

Kig forbi, hvis du har lyst til at spille tennis, gerne vil vide mere om klubbens tilbud i 2018 eller vil opleve fællesskabet på og udenfor banen. Alle kan lære at spille tennis, og både voksne, familier med børn, ældre, nybegyndere og øvede er velkomne. Det er med andre ord en oplagt mulighed for at tage venner, familie eller måske kolleger med til en aktiv fælles oplevelse.

Mød blot op på dagen eller tilmeld dig på forhånd på www.bevægdigforlivet.dk/tennis

Vi glæder os til at se jer til Tennissportens Dag, lørdag den 5. maj!

Luk