Menu
Klubnyt 15. august kl. 12:00
LIF fortælleraften med Per V. Hansen Dos Santos

Næste kampHerre S1, 2017/2018 • Pulje 1

Hjemme mod
Fraugde G & IF
25. aug
Kl. 18.30
Langeskov Stadion
Herre S1, 2017/2018 - Pulje 1
Langeskov kampe
August 2017
11.
fredag
18.45
Munkebo BK
livescore
4 - 2
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
12.
lørdag
15.00
Langeskov IF
11 - 1
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Munkebo BK
Langeskov Stadion
14.
mandag
19.00
Langeskov IF
7 - 3
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Posten (2)
Langeskov Stadion
15.
tirsdag
18.45
Langeskov IF
0 - 2
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Kerteminde BK
Langeskov Stadion
19.
lørdag
09.00
O K S
0 - 5
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
OKSON-Park
Langeskov IF
OKSON-Park
19.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge enkeltstævne A 19.08.2017 • Pulje 1
Ringe Stadion
Tarup/Paarup IF
Ringe Stadion
19.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge enkeltstævne A 19.08.2017 • Pulje 1
Ringe Stadion
Næsby BK
Ringe Stadion
19.
lørdag
11.30
Ringe BK
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge enkeltstævne A 19.08.2017 • Pulje 1
Ringe Stadion
Langeskov IF
Ringe Stadion
19.
lørdag
15.00
Kirkeby IF
0 - 3
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Kirkeby skole
Langeskov IF
Kirkeby skole
19.
lørdag
15.00
Birkende BK
0 - 2
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Birkende Stadion
Langeskov IF
Birkende Stadion
20.
søndag
11.00
Langeskov IF
2 - 3
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Årslev BK
Langeskov Stadion
22.
tirsdag
17.15
Langeskov IF
livescore
0 - 13
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Vindinge BK
Langeskov Stadion
24.
torsdag
18.00
Langeskov IF
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Dalby IF
Langeskov Stadion
25.
fredag
18.30
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Fraugde G & IF
Langeskov Stadion
25.
fredag
18.30
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
B 1909
Langeskov Stadion
25.
fredag
18.30
O K S
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 2
OKSON-Park
Langeskov IF
OKSON-Park
26.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Sanderum BK
Langeskov Stadion
26.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Lars R. Jacobsen Park.
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Lars R. Jacobsen Park.
26.
lørdag
10.00
B 1909
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 4
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
26.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Vindinge BK
Langeskov Stadion
26.
lørdag
10.30
Marienlyst
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Lars R. Jacobsen Park.
Langeskov IF
Lars R. Jacobsen Park.
26.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 4
Langeskov Stadion
Tårup IF
Langeskov Stadion
26.
lørdag
10.30
OB (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
26.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Dalum IF
Langeskov Stadion
26.
lørdag
10.45
Brylle BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Netplan Arena
Langeskov IF (2)
Netplan Arena
26.
lørdag
11.00
Dalum IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Lars R. Jacobsen Park.
Langeskov IF
Lars R. Jacobsen Park.
26.
lørdag
11.00
Tårup IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
26.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Tarup/Paarup IF
Langeskov Stadion
26.
lørdag
11.30
B.1909 (2)
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
26.
lørdag
11.30
Langeskov IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Netplan Arena
Årslev BK
Netplan Arena
26.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
26.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Lars R. Jacobsen Park.
Tarup/Paarup IF
Lars R. Jacobsen Park.
26.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 4
Langeskov Stadion
OB
Langeskov Stadion
26.
lørdag
12.30
Fjordager IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
26.
lørdag
13.00
Vindinge BK
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
26.
lørdag
13.30
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
OB-Ådalen
OB
OB-Ådalen
26.
lørdag
14.00
Nyborg G & IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
OB-Ådalen
Langeskov IF
OB-Ådalen
26.
lørdag
14.30
B 1909 (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
OB-Ådalen
Langeskov IF
OB-Ådalen
26.
lørdag
15.00
S.f.B.
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
OB-Ådalen
Langeskov IF
OB-Ådalen
27.
søndag
10.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Dalby IF
Langeskov Stadion
27.
søndag
10.30
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF (1)
Langeskov Stadion
27.
søndag
10.30
Munkebo BK
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Langeskov IF
Vindinge Sportsplads
27.
søndag
11.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
27.
søndag
11.00
Munkebo BK
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Langeskov IF
Vindinge Sportsplads
27.
søndag
11.30
Langeskov IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
SUB Ullerslev (2)
Langeskov Stadion
27.
søndag
11.30
Langeskov IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Vindinge Sportsplads
27.
søndag
12.00
Morud IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Langeskov IF
Vindinge Sportsplads
27.
søndag
13.00
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Langeskov Stadion
KR 70
Langeskov Stadion
28.
mandag
18.30
Ringe BK
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Ringe Stadion
Langeskov IF
Ringe Stadion
28.
mandag
18.30
Nyborg G & IF
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
28.
mandag
18.30
Langeskov IF
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Højby S & G
Langeskov Stadion
29.
tirsdag
17.30
Otterup B & IK
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Nordfyns Bank Arena
Langeskov IF
Nordfyns Bank Arena
30.
onsdag
18.30
Allested U & IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Allested Stadion
Langeskov IF
Allested Stadion
31.
torsdag
18.15
Drigstrup/Munkebo
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 2
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
September 2017
2.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
Lars R. Jacobsen Park.
Dalum IF
Lars R. Jacobsen Park.
2.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Thurø BK af 1920
S.f.B. Hellegårdsvej
2.
lørdag
10.00
Brylle BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Brylle Fritidscenter
Langeskov IF (2)
Brylle Fritidscenter
2.
lørdag
10.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Nyborg G & IF
Kerteminde Stadion
2.
lørdag
10.00
Ubberud IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Ubberud Stadion - Korup VVS
Langeskov IF
Ubberud Stadion - Korup VVS
2.
lørdag
10.00
Marienlyst
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Marienlystcentret
Langeskov IF
Marienlystcentret
2.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 4
OB-Ådalen
OB
OB-Ådalen
2.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Herrested Stadion
Tarup/Paarup IF
Herrested Stadion
2.
lørdag
10.30
S.f.B.
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Langeskov IF
S.f.B. Hellegårdsvej
2.
lørdag
10.30
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Langeskov IF (1)
Kerteminde Stadion
2.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Ubberud Stadion - Korup VVS
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Ubberud Stadion - Korup VVS
2.
lørdag
10.30
O K S
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 4
OB-Ådalen
Langeskov IF
OB-Ådalen
2.
lørdag
10.30
Kerteminde BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Herrested Stadion
Langeskov IF
Herrested Stadion
2.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
Lars R. Jacobsen Park.
OB
Lars R. Jacobsen Park.
2.
lørdag
10.45
Langeskov IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Brylle Fritidscenter
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Brylle Fritidscenter
2.
lørdag
11.00
OB
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Langeskov IF
S.f.B. Hellegårdsvej
2.
lørdag
11.00
Kerteminde BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Langeskov IF (1)
Kerteminde Stadion
2.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 4
OB-Ådalen
Kerteminde BK
OB-Ådalen
2.
lørdag
11.00
Herrested-Ørbæk BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Herrested Stadion
Langeskov IF
Herrested Stadion
2.
lørdag
11.30
Nyborg G & IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
Lars R. Jacobsen Park.
Langeskov IF
Lars R. Jacobsen Park.
2.
lørdag
11.30
Langeskov IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Brylle Fritidscenter
Tommerup BK
Brylle Fritidscenter
2.
lørdag
11.30
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Ubberud Stadion - Korup VVS
Langeskov IF
Ubberud Stadion - Korup VVS
2.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 4
OB-Ådalen
Højby S & G
OB-Ådalen
2.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Dalum IF
S.f.B. Hellegårdsvej
2.
lørdag
12.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
SUB Ullerslev (1)
Kerteminde Stadion
2.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Ubberud Stadion - Korup VVS
Munkebo BK
Ubberud Stadion - Korup VVS
2.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Allesø/Spurvelundsskolen
O K S
Allesø/Spurvelundsskolen
2.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Herrested Stadion
OB (2)
Herrested Stadion
2.
lørdag
12.30
Langeskov IF
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Allesø/Spurvelundsskolen
BK Sydlangeland
Allesø/Spurvelundsskolen
2.
lørdag
13.00
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 2
Holluf Pile skole
Langeskov IF
Holluf Pile skole
2.
lørdag
13.30
Allesø GF
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Allesø/Spurvelundsskolen
Langeskov IF
Allesø/Spurvelundsskolen
2.
lørdag
15.00
Langeskov IF
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Tved BK
Langeskov Stadion
3.
søndag
10.00
Dalum IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
3.
søndag
10.00
BBB
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Bellinge stadion
Langeskov IF
Bellinge stadion
3.
søndag
10.30
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Tarup/Paarup IF
Langeskov Stadion
3.
søndag
11.00
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Egebjerg Fodbold
Langeskov Stadion
3.
søndag
11.00
B.1909
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
B.1909s anlæg
Langeskov IF
B.1909s anlæg
3.
søndag
11.30
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Sanderum BK
Langeskov Stadion
3.
søndag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
3.
søndag
13.30
Langeskov IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Næsby BK (1)
Ullerslev Stadion
3.
søndag
14.00
Vindinge BK
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Langeskov IF
Ullerslev Stadion
3.
søndag
14.30
SUB Ullerslev
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Langeskov IF
Ullerslev Stadion
3.
søndag
15.00
Munkebo BK
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Langeskov IF
Ullerslev Stadion
4.
mandag
18.00
Langeskov IF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Gislev IF
Langeskov Stadion
5.
tirsdag
17.15
Langeskov IF
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
OKS
Langeskov Stadion
5.
tirsdag
18.15
Søndersø BK
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Søndersø Stadion
Langeskov IF
Søndersø Stadion
6.
onsdag
18.15
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tved Stadion
Langeskov IF
Tved Stadion
9.
lørdag
09.45
KB/Dalby/KR70
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
9.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
9.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Horne f. Sp.
Langeskov Stadion
9.
lørdag
10.30
O K S
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
9.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Årslev BK
Langeskov Stadion
9.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Allesø GF
Langeskov Stadion
9.
lørdag
13.30
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Aunslev IF
Langeskov Stadion
9.
lørdag
15.30
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Dalum IF
Langeskov Stadion
10.
søndag
11.00
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Rolfsted IF
Langeskov Stadion
11.
mandag
17.30
Vindinge BK
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Vindinge Sportsplads
Langeskov IF
Vindinge Sportsplads
16.
lørdag
11.00
Søllinge Sport og Fritid
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 2
Søllinge Skole
Langeskov IF
Søllinge Skole
16.
lørdag
15.00
Marslev G & IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Marslev Idrætsplads
Langeskov IF
Marslev Idrætsplads
16.
lørdag
15.30
Sanderum BK
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Langeskov IF
Vestfalen Stadion
17.
søndag
10.00
Fjordager IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
17.
søndag
11.00
Drigstrup BK
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 2
Drigstrup Sognegård
Langeskov IF
Drigstrup Sognegård
17.
søndag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Rudkøbing BK
Langeskov Stadion
17.
søndag
15.00
O K S
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
OKSON-Park
Langeskov IF
OKSON-Park
18.
mandag
18.00
Langeskov IF
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Fjordager IF
Langeskov Stadion
18.
mandag
18.00
Langeskov IF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Skeby GF
Langeskov Stadion
20.
onsdag
18.00
Langeskov IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Langeskov Stadion
21.
torsdag
18.45
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Langeskov Stadion
FC Broby
Langeskov Stadion
23.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
B.1909s anlæg
B.1909 (2)
B.1909s anlæg
23.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Korup Kultur- & Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Allested U & IF
Idrætscenter Nyborg
23.
lørdag
10.00
Årslev BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
Langeskov IF (2)
Carl Nielsen Hallen
23.
lørdag
10.00
Gislev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ubberud Stadion - Korup VVS
Langeskov IF (1)
Ubberud Stadion - Korup VVS
23.
lørdag
10.00
Horne f. Sp.
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Horne Idrætscenter
Langeskov IF
Horne Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
23.
lørdag
10.30
Nyborg G & IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter
Langeskov IF
Korup Kultur- & Idrætscenter
23.
lørdag
10.30
Nyborg G & IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
23.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Munkebo BK
Munkebo Hallen
23.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Munkebo BK
B.1909s anlæg
23.
lørdag
10.45
Langeskov IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Carl Nielsen Hallen
23.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter
Tarup/Paarup IF
Korup Kultur- & Idrætscenter
23.
lørdag
11.00
S.f.B.
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
23.
lørdag
11.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ubberud Stadion - Korup VVS
Dalby IF
Ubberud Stadion - Korup VVS
23.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Ubberud IF
Munkebo Hallen
23.
lørdag
11.00
O K S
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Horne Idrætscenter
Langeskov IF
Horne Idrætscenter
23.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Kerteminde Stadion
Vindinge BK
Kerteminde Stadion
23.
lørdag
11.30
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Langeskov IF
B.1909s anlæg
23.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter
OB
Korup Kultur- & Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
Langeskov IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
Tommerup BK
Carl Nielsen Hallen
23.
lørdag
11.30
Herrested-Ørbæk BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ubberud Stadion - Korup VVS
Langeskov IF (1)
Ubberud Stadion - Korup VVS
23.
lørdag
11.30
Ubberud IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
23.
lørdag
11.30
O K S
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Horne Idrætscenter
Langeskov IF
Horne Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
Munkebo BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
23.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Thurø BK af 1920
Idrætscenter Nyborg
23.
lørdag
12.00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ubberud Stadion - Korup VVS
Langeskov IF (1)
Ubberud Stadion - Korup VVS
23.
lørdag
12.00
Morud IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
23.
lørdag
12.00
Kerteminde BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
23.
lørdag
14.00
Vindinge BK
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Vindinge Sportsplads
Langeskov IF
Vindinge Sportsplads
23.
lørdag
15.00
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Dalby IF
Langeskov Stadion
24.
søndag
11.00
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Langeskov Stadion
SUB Ullerslev
Langeskov Stadion
24.
søndag
11.00
OKS
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
OKSON-Park
Langeskov IF
OKSON-Park
24.
søndag
12.00
FC Odense (1)
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 2
Svanereden
Langeskov IF
Svanereden
24.
søndag
13.00
Tårup IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Frørup Andelskasse Arena
Langeskov IF
Frørup Andelskasse Arena
24.
søndag
14.30
Næsby BK (1)
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Frørup Andelskasse Arena
Langeskov IF
Frørup Andelskasse Arena
24.
søndag
15.00
Marienlyst
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Frørup Andelskasse Arena
Langeskov IF
Frørup Andelskasse Arena
25.
mandag
17.15
FC Broby
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Tømrermester Brian Kej Arena
Langeskov IF
Tømrermester Brian Kej Arena
27.
onsdag
17.30
Tårup IF
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Frørup Andelskasse Arena
Langeskov IF
Frørup Andelskasse Arena
30.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
OB-Ådalen
Sanderum BK
OB-Ådalen
30.
lørdag
10.00
Marienlyst
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
30.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Allested U & IF
Tingløkkeskolen
30.
lørdag
10.00
Gislev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Langeskov IF (1)
Ullerslev Stadion
30.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
Holluf Pile-Tornbjerg IF
VVS FYN ARENA – Morud
30.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
OKSON-Park
Allesø GF
OKSON-Park
30.
lørdag
10.00
SUB Ullerslev (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
30.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Idrætscenter Nyborg
Nyborg G & IF
Idrætscenter Nyborg
30.
lørdag
10.30
Nyborg G & IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Langeskov IF
Tingløkkeskolen
30.
lørdag
10.30
Morud IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
Langeskov IF
VVS FYN ARENA – Morud
30.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
OB-Ådalen
OB
OB-Ådalen
30.
lørdag
11.00
OB
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Langeskov IF
Tingløkkeskolen
30.
lørdag
11.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev (2)
Ullerslev Stadion
30.
lørdag
11.00
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
Langeskov IF
VVS FYN ARENA – Morud
30.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
OKSON-Park
Horne f. Sp.
OKSON-Park
30.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Idrætscenter Nyborg
Nyborg G & IF
Idrætscenter Nyborg
30.
lørdag
11.30
Munkebo BK
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
OB-Ådalen
Langeskov IF
OB-Ådalen
30.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Idrætscenter Nyborg
Munkebo BK
Idrætscenter Nyborg
30.
lørdag
11.30
Fjordager IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Langeskov IF (1)
Ullerslev Stadion
30.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
Vindinge BK
VVS FYN ARENA – Morud
30.
lørdag
11.30
Tranekær/Tullebølle IF
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
OKSON-Park
Langeskov IF
OKSON-Park
30.
lørdag
11.30
SUB Ullerslev (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
30.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Flemløse BK
Langeskov Stadion
30.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Idrætscenter Nyborg
Herrested-Ørbæk BK
Idrætscenter Nyborg
30.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Dalum IF
Tingløkkeskolen
30.
lørdag
12.00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Langeskov IF (1)
Ullerslev Stadion
30.
lørdag
12.00
Kerteminde BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
30.
lørdag
13.00
Langeskov IF
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
S.f.B.
Langeskov Stadion
30.
lørdag
13.40
Langeskov IF
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Tåsinge f. B.
Langeskov Stadion
30.
lørdag
15.30
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
VB/KRIF
Langeskov Stadion
Oktober 2017
1.
søndag
10.45
Langeskov IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Langeskov Stadion
1.
søndag
11.00
S.f.B.
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Langeskov IF
S.f.B. Hellegårdsvej
1.
søndag
11.00
Tårup IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Frørup Andelskasse Arena
Langeskov IF
Frørup Andelskasse Arena
1.
søndag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
1.
søndag
11.30
Langeskov IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Stenstrup IF (2)
Langeskov Stadion
1.
søndag
13.30
Langeskov IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Næsby BK (1)
Langeskov Stadion
1.
søndag
14.00
Fjordager IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
1.
søndag
14.30
Dalum IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
1.
søndag
15.00
Munkebo BK
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
2.
mandag
18.30
KMD
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
2.
mandag
19.00
Langeskov IF
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
UCL FC
Langeskov Stadion
7.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Sanderum BK
Langeskov Stadion
7.
lørdag
10.00
Dalum IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Home Tarup Park
Langeskov IF
Home Tarup Park
7.
lørdag
10.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev (2)
Ullerslev Stadion
7.
lørdag
10.00
Ubberud IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
7.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
O K S
Tullebølle Stadion
7.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
OB-Ådalen
Nyborg G & IF
OB-Ådalen
7.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Home Tarup Park
Tarup/Paarup IF
Home Tarup Park
7.
lørdag
10.30
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Langeskov IF (1)
Ullerslev Stadion
7.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Langeskov Stadion
7.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
BK Sydlangeland
Tullebølle Stadion
7.
lørdag
10.30
Kerteminde BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
OB-Ådalen
Langeskov IF
OB-Ådalen
7.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
7.
lørdag
10.45
Langeskov IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Tommerup Stadion
Tommerup BK
Tommerup Stadion
7.
lørdag
11.00
Kerteminde BK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Langeskov IF (1)
Ullerslev Stadion
7.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Langeskov Stadion
7.
lørdag
11.00
Allesø GF
Kvinder
U12
U12 pige 5M (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
Langeskov IF
Tullebølle Stadion
7.
lørdag
11.00
Herrested-Ørbæk BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
OB-Ådalen
Langeskov IF
OB-Ådalen
7.
lørdag
11.30
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
7.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Home Tarup Park
Herrested-Ørbæk BK
Home Tarup Park
7.
lørdag
11.30
Langeskov IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Tommerup Stadion
FC Broby
Tommerup Stadion
7.
lørdag
11.30
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
7.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Home Tarup Park
Nyborg G & IF
Home Tarup Park
7.
lørdag
12.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev (1)
Ullerslev Stadion
7.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Kvinder
U8
U8 pige (2010) 5M efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Munkebo BK
Langeskov Stadion
7.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
OB-Ådalen
OB (2)
OB-Ådalen
7.
lørdag
13.30
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Kerteminde BK
Langeskov Stadion
7.
lørdag
13.40
FEH Fodbold
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Hårby Stadion
Langeskov IF
Hårby Stadion
7.
lørdag
14.00
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Thurø BK af 1920
Langeskov Stadion
7.
lørdag
14.30
S.f.B.
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
7.
lørdag
15.00
OB
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
7.
lørdag
15.30
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
7.
lørdag
16.00
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Stjernen BK
Langeskov Stadion
8.
søndag
09.00
OKS
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
OKSON-Park
Langeskov IF
OKSON-Park
8.
søndag
10.00
Fortuna Svendborg
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
S.f.B. Hellegårdsvej
Langeskov IF
S.f.B. Hellegårdsvej
8.
søndag
11.00
Herrested - Ørbæk BK
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 2
Herrested Stadion
Langeskov IF
Herrested Stadion
8.
søndag
11.00
Egebjerg Fodbold
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Ulbølle Stadion
Langeskov IF
Ulbølle Stadion
8.
søndag
13.00
Fjordager IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
8.
søndag
14.30
Marienlyst
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
8.
søndag
15.00
Dalum IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 3
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
9.
mandag
17.45
Vindinge BK
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 2
Vindinge Sportsplads
Langeskov IF
Vindinge Sportsplads
11.
onsdag
19.00
Langeskov IF
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
DSIO
Langeskov Stadion
12.
torsdag
17.30
Langeskov IF
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
KB/Dalby/KR70
Langeskov Stadion
12.
torsdag
18.30
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Ringe BK
Langeskov Stadion
14.
lørdag
15.00
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Søllinge Sport og Fritid
Langeskov Stadion
15.
søndag
11.00
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Fjordager IF
Langeskov Stadion
15.
søndag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
BBB
Langeskov Stadion
21.
lørdag
13.30
Nyborg G & IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2017 • Pulje 2
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
22.
søndag
11.00
Tåsinge f. B.
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
SEF Energi Arena
Langeskov IF
SEF Energi Arena
22.
søndag
13.00
Langtved SG & IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Langtved Stadion
Langeskov IF
Langtved Stadion
25.
onsdag
17.45
Fjordager IF
Herrer
U13
U13 drenge C (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
28.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Fraugde G & IF (2)
Langeskov Stadion
28.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Skamby BK
Langeskov Stadion
28.
lørdag
15.00
VB Nyborg
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
29.
søndag
11.00
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Tårup IF
Langeskov Stadion

Nyt fra DBU Fyn