Menu
Klubnyt I dag kl. 08:41
Vindere af lotteri i december måned

Næste kampAlbaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1

Hjemme mod
Marstal IF
26. mar
Kl. 00.00
Langeskov Stadion
Albaniserien herrer, 2016/2017 - Pulje 1
Langeskov kampe
September 2016
1.
torsdag
18.30
Langeskov IF
1 - 2
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Munkebo BK (2)
Langeskov Stadion
3.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev
Ullerslev Stadion
3.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
B1913
Kerteminde Stadion
3.
lørdag
10.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
KFUM-parken
Fraugde G & IF
KFUM-parken
3.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Kerteminde Stadion
Gislev IF
Kerteminde Stadion
3.
lørdag
10.30
Kerteminde BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
3.
lørdag
10.45
Fjordager IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
Langeskov IF
Ullerslev Stadion
3.
lørdag
11.00
OB (1)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
3.
lørdag
11.00
Dalum IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
KFUM-parken
Langeskov IF (2)
KFUM-parken
3.
lørdag
11.00
Aarslev BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
3.
lørdag
11.30
KR 70
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
Langeskov IF
Ullerslev Stadion
3.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Herrested-Ørbæk BK
Kerteminde Stadion
3.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Kerteminde Stadion
Herrested/Ørbæk
Kerteminde Stadion
3.
lørdag
12.30
Kerteminde BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
3.
lørdag
12.30
KFUM.s BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
KFUM-parken
Langeskov IF (2)
KFUM-parken
3.
lørdag
13.00
Langeskov IF
livescore
3 - 2
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Assens FC
Langeskov Stadion
3.
lørdag
13.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Marienlyst (2)
Langeskov Stadion
3.
lørdag
14.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Fjordager IF
Langeskov Stadion
3.
lørdag
15.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Sanderum BK
Langeskov Stadion
4.
søndag
10.00
Aunslev IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
4.
søndag
10.00
Dalby IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
4.
søndag
10.00
Marienlyst (1)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Holluf Pile skole
Langeskov IF (1)
Holluf Pile skole
4.
søndag
10.45
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Kerteminde BK
Kerteminde Stadion
4.
søndag
10.45
Herrested-Ørbæk BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
4.
søndag
11.00
OB
livescore
1 - 1
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
OB-Ådalen
Langeskov IF
OB-Ådalen
4.
søndag
11.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Munkebo BK
Kerteminde Stadion
4.
søndag
11.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF (1)
Langeskov Stadion
4.
søndag
13.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Højby S & G (1)
Langeskov Stadion
4.
søndag
13.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
B 67-Parken
B 67
B 67-Parken
4.
søndag
13.30
Aarslev BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
4.
søndag
14.00
Dalby IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
B 67-Parken
Langeskov IF
B 67-Parken
4.
søndag
14.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Rolfsted IF
Langeskov Stadion
4.
søndag
14.30
Munkebo BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
4.
søndag
15.00
Marienlyst (1)
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
B 67-Parken
Langeskov IF
B 67-Parken
5.
mandag
17.30
DSIO
5 - 3
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Provstegårdsskolen
Langeskov IF
Provstegårdsskolen
5.
mandag
18.00
Langeskov IF
5 - 3
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Gelsted/Ejby
Langeskov Stadion
5.
mandag
18.00
Langeskov IF
6 - 5
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
OB
Langeskov Stadion
7.
onsdag
18.00
Langeskov IF
livescore
7 - 3
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
MG & BK
Langeskov Stadion
7.
onsdag
18.30
Kildemosens BK
5 - 1
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Kildemosens anlæg
Langeskov IF
Kildemosens anlæg
7.
onsdag
18.45
Langeskov IF
livescore
0 - 3
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Otterup B & IK
Langeskov Stadion
8.
torsdag
18.45
Langeskov IF
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 080916 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Aunslev IF (2)
Aunslev Stadion
8.
torsdag
19.15
Langeskov IF
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 080916 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Kullerup/Refsvindinge IF
Aunslev Stadion
8.
torsdag
19.45
Aunslev IF (1)
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 080916 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Langeskov IF
Aunslev Stadion
10.
lørdag
10.00
Langeskov IF
2 - 6
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Kerteminde BK
Langeskov Stadion
10.
lørdag
12.00
Langeskov IF
3 - 2
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Rudkøbing BK
Langeskov Stadion
10.
lørdag
15.00
KR 70
5 - 2
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Nymarkshallen
Langeskov IF
Nymarkshallen
11.
søndag
11.00
Langeskov IF
livescore
2 - 1
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Årslev BK
Langeskov Stadion
12.
mandag
18.15
Langeskov IF
0 - 2
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
SFF 2015
Langeskov Stadion
12.
mandag
18.15
Ringe BK
1 - 2
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Ringe Stadion
Langeskov IF
Ringe Stadion
12.
mandag
18.30
Langeskov IF
3 - 2
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Munkebo BK
Langeskov Stadion
16.
fredag
19.00
Morud IF
livescore
5 - 1
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
Langeskov IF
VVS FYN ARENA – Morud
17.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Tårup IF
Langeskov Stadion
17.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Herrested-Ørbæk BK
Langeskov Stadion
17.
lørdag
10.00
Herrested/Ørbæk
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
Langeskov IF (1)
Herrested Stadion
17.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Munkebo Hallen
Gislev IF
Munkebo Hallen
17.
lørdag
10.30
HOGG (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
Langeskov IF (1)
Herrested Stadion
17.
lørdag
10.30
Kerteminde BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
17.
lørdag
10.45
Vindinge BK
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
17.
lørdag
11.00
Aarup BK
3 - 1
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Langeskov IF
Scankab Arena i Aarup
17.
lørdag
11.00
Marienlyst (1)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
17.
lørdag
11.00
Ryslinge BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
17.
lørdag
11.30
Fjordager IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
17.
lørdag
11.30
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
Aarslev BK (1)
Herrested Stadion
17.
lørdag
12.00
Nyborg G & IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
17.
lørdag
12.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Herrested Stadion
SUB Ullerslev (2)
Herrested Stadion
17.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Munkebo Hallen
Munkebo BK
Munkebo Hallen
17.
lørdag
12.30
Tåsinge f. B.
livescore
1 - 5
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 3
SEF Energi Arena
Langeskov IF
SEF Energi Arena
17.
lørdag
12.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Munkebo BK
Langeskov Stadion
17.
lørdag
13.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Vindinge BK (1)
Vindinge Sportsplads
17.
lørdag
13.30
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Langeskov IF (1)
Vindinge Sportsplads
17.
lørdag
14.00
Marienlyst
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Langeskov IF (2)
Langeskov Stadion
17.
lørdag
14.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Fjordager IF
Vindinge Sportsplads
17.
lørdag
14.30
Langeskov IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Vindinge Sportsplads
17.
lørdag
15.00
Ringe BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Langeskov IF (2)
Langeskov Stadion
17.
lørdag
15.30
Langeskov IF
livescore
1 - 2
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Aunslev IF
Langeskov Stadion
17.
lørdag
15.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
18.
søndag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Fraugde G & IF
Langeskov Stadion
18.
søndag
10.00
Nyborg G & IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
18.
søndag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Munkebo Hallen
Vindinge BK
Munkebo Hallen
18.
søndag
10.30
B 67
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
18.
søndag
10.30
Munkebo BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Rolfsted Stadion
Langeskov IF
Rolfsted Stadion
18.
søndag
10.45
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Kerteminde BK
Langeskov Stadion
18.
søndag
10.45
Herrested-Ørbæk BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
18.
søndag
11.00
Vindinge BK
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
18.
søndag
11.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Rolfsted Stadion
Rolfsted IF
Rolfsted Stadion
18.
søndag
11.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Ryslinge BK
Langeskov Stadion
18.
søndag
11.30
Munkebo BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
18.
søndag
11.30
Aarslev BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Rolfsted Stadion
Langeskov IF
Rolfsted Stadion
18.
søndag
12.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Rolfsted Stadion
Højby S & G (1)
Rolfsted Stadion
18.
søndag
12.00
HOGG
4 - 2
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Hesselager Stadion
Langeskov IF
Hesselager Stadion
18.
søndag
12.30
Marienlyst (1)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Langeskov IF (2)
Vindinge Sportsplads
18.
søndag
13.00
Nyborg G & IF
4 - 0
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
18.
søndag
13.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Marienlyst (2)
Vindinge Sportsplads
18.
søndag
14.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Vindinge BK (2)
Vindinge Sportsplads
18.
søndag
14.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Sanderum BK
Vindinge Sportsplads
19.
mandag
18.00
Langeskov IF
8 - 3
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Krarup Espe Fodbold
Langeskov Stadion
21.
onsdag
17.45
Langeskov IF
3 - 4
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Sanderum BK
Langeskov Stadion
21.
onsdag
18.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
1 - 4
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Carl Nielsen Hallen
Langeskov IF
Carl Nielsen Hallen
22.
torsdag
17.00
SUB Ullerslev
3 - 3
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Langeskov IF
Ullerslev Stadion
22.
torsdag
17.40
Langeskov IF
1 - 2
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Marslev G & IF
Langeskov Stadion
23.
fredag
18.00
MG & BK
livescore
6 - 2
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Langeskov IF
MG & BK.s anlæg
24.
lørdag
13.00
Langeskov IF
livescore
0 - 2
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
B 1909
Langeskov Stadion
26.
mandag
16.50
OKS
2 - 2
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
OKSON-Park
Langeskov IF
OKSON-Park
26.
mandag
17.30
Nyborg G & IF
4 - 8
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
27.
tirsdag
18.45
Langeskov IF
livescore
0 - 2
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
KRFK
Langeskov Stadion
29.
torsdag
18.30
Langeskov IF
livescore
2 - 5
Herrer
U17
U17 drenge A (født 2000) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Otterup B & IK
Langeskov Stadion
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Langeskov IF
4 - 4
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Årslev BK
Langeskov Stadion
1.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Frørup Andelskasse Arena
Tårup IF
Frørup Andelskasse Arena
1.
lørdag
10.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Netplan Arena
HOGG (2)
Netplan Arena
1.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Herrested/Ørbæk
Langeskov Stadion
1.
lørdag
10.30
Aunslev IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Langeskov IF
B.1909s anlæg
1.
lørdag
10.30
B 1909
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Rema 1000 Arena Søhus
Langeskov IF (2)
Rema 1000 Arena Søhus
1.
lørdag
10.30
HOGG (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Netplan Arena
Langeskov IF (1)
Netplan Arena
1.
lørdag
10.30
Aarslev BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
1.
lørdag
10.45
KR 70
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Frørup Andelskasse Arena
Langeskov IF
Frørup Andelskasse Arena
1.
lørdag
11.00
Langeskov IF
livescore
2 - 3
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Kerteminde BK
Langeskov Stadion
1.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
KR 70
B.1909s anlæg
1.
lørdag
11.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Rema 1000 Arena Søhus
Tarup/Paarup IF
Rema 1000 Arena Søhus
1.
lørdag
11.00
Ryslinge BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
1.
lørdag
11.30
B 1909 (2)
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Frørup Andelskasse Arena
Langeskov IF
Frørup Andelskasse Arena
1.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Marienlyst (1)
B.1909s anlæg
1.
lørdag
11.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Rema 1000 Arena Søhus
Marienlyst
Rema 1000 Arena Søhus
1.
lørdag
11.30
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Netplan Arena
Kværndrup BK
Netplan Arena
1.
lørdag
12.00
Aarslev BK (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Netplan Arena
Langeskov IF (1)
Netplan Arena
1.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Netplan Arena
Højby S & G (1)
Netplan Arena
1.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 4
Langeskov Stadion
SUB Ullerslev
Langeskov Stadion
1.
lørdag
12.30
B 1909
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Langeskov IF
B.1909s anlæg
1.
lørdag
12.30
Søhus Stige
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Rema 1000 Arena Søhus
Langeskov IF (2)
Rema 1000 Arena Søhus
1.
lørdag
12.30
Aarslev BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Netplan Arena
Langeskov IF
Netplan Arena
1.
lørdag
13.00
Næsby BK
livescore
1 - 0
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Langeskov IF
ALPI Arena Næsby
1.
lørdag
13.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Netplan Arena
Rolfsted IF
Netplan Arena
1.
lørdag
13.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Langeskov IF (2)
Tingløkkeskolen
1.
lørdag
13.30
Munkebo BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Netplan Arena
Langeskov IF
Netplan Arena
1.
lørdag
13.30
Dalum IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Langeskov IF (1)
Tingløkkeskolen
1.
lørdag
13.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Sanderum BK
Tingløkkeskolen
1.
lørdag
14.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Sanderum BK
Tingløkkeskolen
1.
lørdag
14.00
Langeskov IF
1 - 4
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
SFF2015
Langeskov Stadion
1.
lørdag
14.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Dalum IF (2)
Tingløkkeskolen
1.
lørdag
14.30
Langeskov IF (1)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Vindinge BK (2)
Tingløkkeskolen
1.
lørdag
15.00
Ringe BK
4 - 0
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Ringe Stadion
Langeskov IF
Ringe Stadion
1.
lørdag
15.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Vindinge BK (2)
Tingløkkeskolen
2.
søndag
10.00
Marienlyst (1)
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Marienlystcentret
Langeskov IF
Marienlystcentret
2.
søndag
10.00
Nyborg G & IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
2.
søndag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Idrætscenter Nyborg
Vindinge BK
Idrætscenter Nyborg
2.
søndag
10.45
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Munkebo Hallen
Munkebo BK
Munkebo Hallen
2.
søndag
10.45
Nyborg G & IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
2.
søndag
11.00
Langtved SG & IF
1 - 2
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Langtved Stadion
Langeskov IF
Langtved Stadion
2.
søndag
11.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Marienlystcentret
Fraugde G & IF
Marienlystcentret
2.
søndag
11.30
Nyborg G & IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Marienlystcentret
Langeskov IF
Marienlystcentret
2.
søndag
11.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Munkebo Hallen
Tårup IF
Munkebo Hallen
2.
søndag
11.30
Nyborg G & IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
2.
søndag
12.00
B 67
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 3
Marienlystcentret
Langeskov IF
Marienlystcentret
3.
mandag
17.30
Langeskov IF
6 - 0
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Gislev IF
Langeskov Stadion
4.
tirsdag
18.30
Skamby BK
2 - 0
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Skamby Stadion
Langeskov IF
Skamby Stadion
5.
onsdag
17.30
Årslev BK
4 - 3
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Netplan Arena
Langeskov IF
Netplan Arena
8.
lørdag
09.00
Næsby BK
3 - 7
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
ALPI Arena Næsby
Langeskov IF
ALPI Arena Næsby
8.
lørdag
11.00
Gelsted/Ejby
6 - 1
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 2
Gelsted Stadion
Langeskov IF
Gelsted Stadion
8.
lørdag
13.30
Langeskov IF
2 - 0
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Kerteminde BK
Langeskov Stadion
8.
lørdag
13.30
Langeskov IF
1 - 3
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
FC Nordfyn
Langeskov Stadion
8.
lørdag
15.30
Langeskov IF
1 - 3
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Munkebo BK
Langeskov Stadion
9.
søndag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B/C Ekstra 9/10 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
OKS
Langeskov Stadion
9.
søndag
10.30
Fraugde G & IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B/C Ekstra 9/10 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
9.
søndag
11.00
Munkebo BK (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B/C Ekstra 9/10 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
9.
søndag
11.00
Thurø BK af 1920
1 - 5
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Thurø Stadion
Langeskov IF
Thurø Stadion
9.
søndag
12.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B/C Ekstra 9/10 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
10.
mandag
17.30
Langeskov IF
8 - 2
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Ryslinge BK
Langeskov Stadion
10.
mandag
19.00
Langeskov IF
2 - 5
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Allested U & IF
Langeskov Stadion
13.
torsdag
18.30
Fraugde G & IF
9 - 1
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Fraugde Stadion
Langeskov IF
Fraugde Stadion
15.
lørdag
11.00
Munkebo BK
2 - 1
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 2
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
15.
lørdag
13.00
Krarup/Espe Fodbold
livescore
5 - 3
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Espe Hallen
Langeskov IF
Espe Hallen
15.
lørdag
13.00
Drigstrup BK
4 - 2
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Drigstrup Sognegård
Langeskov IF
Drigstrup Sognegård
15.
lørdag
15.00
Langeskov IF
2 - 5
Herrer
U17
U17 drenge A (født 2000) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
B1913
Langeskov Stadion
23.
søndag
11.00
Langeskov IF
0 - 2
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
23.
søndag
13.00
Langeskov IF
4 - 5
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
B1913
Langeskov Stadion
23.
søndag
13.00
Langeskov IF
livescore
1 - 8
Herrer
U17
U17 drenge A (født 2000) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Klinte Grindløse FC
Langeskov Stadion
23.
søndag
13.00
Aarup BK
3 - 1
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Langeskov IF
Scankab Arena i Aarup
23.
søndag
14.30
Marstal IF
8 - 3
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 3
Marstal Stadion
Langeskov IF
Marstal Stadion
29.
lørdag
11.00
Langeskov IF
0 - 4
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Aarup BK
Langeskov Stadion
29.
lørdag
11.00
FC Broby
3 - 1
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 3
Tømrermester Brian Kej Arena
Langeskov IF
Tømrermester Brian Kej Arena
29.
lørdag
15.00
Aarup BK
livescore
4 - 2
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Langeskov IF
Scankab Arena i Aarup
29.
lørdag
15.00
BM/FIF/B1909
0 - 1
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Langeskov IF
B.1909s anlæg
31.
mandag
17.30
Kerteminde BK
1 - 5
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
31.
mandag
17.30
Langeskov IF
1 - 2
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Langeskov Stadion
31.
mandag
19.00
Langeskov IF
1 - 3
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Stenstrup IF
Langeskov Stadion
November 2016
5.
lørdag
12.00
Langeskov IF
2 - 1
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
HOGG
Langeskov Stadion
5.
lørdag
14.00
Langeskov IF
1 - 3
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Glamsbjerg IF
Langeskov Stadion
5.
lørdag
14.00
Langeskov IF
livescore
4 - 7
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
FC Hjallese
Langeskov Stadion
6.
søndag
10.00
Langeskov IF
livescore
0 - 3
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Tåsinge f. B.
Langeskov Stadion
23.
onsdag
19.00
Morud IF
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 231116 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
23.
onsdag
19.20
Langeskov IF
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 231116 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Fjordager IF
Langeskov Stadion
23.
onsdag
20.20
Langeskov IF
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 231116 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Aunslev IF
Langeskov Stadion
23.
onsdag
20.40
Sanderum BK
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 231116 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion

Nyt fra DBU Fyn