Menu
Klubnyt 22. maj kl. 15:14
Nyt Kontaktblad på gaden - 1/2017

Næste kampAlbaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1

Ude mod
Munkebo BK
28. maj
Kl. 11.00
Munkebo Hallen
Albaniserien herrer, 2016/2017 - Pulje 1
Langeskov kampe
Marts 2017
25.
lørdag
14.00
Langeskov IF
1 - 1
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Marstal IF
Langeskov Stadion
April 2017
1.
lørdag
10.00
Langeskov IF (1)
6 - 0
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
FC Broby
Langeskov Stadion
1.
lørdag
10.00
Tåsinge f. B.
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
SEF Energi Arena
Langeskov IF
SEF Energi Arena
1.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5M C. + stævner 29/4, 10/6 og 17/6. • Pulje 3
Marienlystcentret
Nyborg G & IF
Marienlystcentret
1.
lørdag
10.00
Tårup IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 5
Frørup Andelskasse Arena
Langeskov IF
Frørup Andelskasse Arena
1.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Netplan Arena
Dalby IF
Netplan Arena
1.
lørdag
10.30
Aunslev IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5M C. + stævner 29/4, 10/6 og 17/6. • Pulje 3
Marienlystcentret
Langeskov IF
Marienlystcentret
1.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
SEF Energi Arena
Sanderum BK
SEF Energi Arena
1.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 5
Frørup Andelskasse Arena
Dalby IF
Frørup Andelskasse Arena
1.
lørdag
11.00
B 1909
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Netplan Arena
Langeskov IF
Netplan Arena
1.
lørdag
11.00
Marienlyst (2)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5M C. + stævner 29/4, 10/6 og 17/6. • Pulje 3
Marienlystcentret
Langeskov IF
Marienlystcentret
1.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
SEF Energi Arena
Ringe BK
SEF Energi Arena
1.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 5
Frørup Andelskasse Arena
Herrested - Ørbæk BK
Frørup Andelskasse Arena
1.
lørdag
12.00
Fjordager IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Netplan Arena
Langeskov IF
Netplan Arena
1.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5M C. + stævner 29/4, 10/6 og 17/6. • Pulje 3
Marienlystcentret
Årslev BK
Marienlystcentret
1.
lørdag
12.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Netplan Arena
Aarslev BK (2)
Netplan Arena
1.
lørdag
15.00
Kerteminde BK
4 - 2
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 5
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
2.
søndag
10.00
Brylle BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Tommerup Stadion
Langeskov IF (1)
Tommerup Stadion
2.
søndag
10.00
Herrested-Ørbæk BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
Langeskov IF (2)
Ullerslev Stadion
2.
søndag
11.00
KRFK
livescore
1 - 0
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Roerslev Stadion
Langeskov IF
Roerslev Stadion
2.
søndag
11.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Tommerup Stadion
BBB
Tommerup Stadion
2.
søndag
11.00
SUB Ullerslev (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
Langeskov IF (2)
Ullerslev Stadion
2.
søndag
11.30
Tommerup BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Tommerup Stadion
Langeskov IF (1)
Tommerup Stadion
2.
søndag
12.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Tommerup Stadion
Dalum IF
Tommerup Stadion
2.
søndag
12.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
Tarup/Paarup IF
Ullerslev Stadion
2.
søndag
12.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Ullerslev Stadion
SUB Ullerslev (2)
Ullerslev Stadion
2.
søndag
13.00
Langeskov IF
livescore
0 - 2
Herrer
U19
U19 drenge M (1998-1999) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
OB
Langeskov Stadion
3.
mandag
18.00
Langeskov IF (2)
14 - 1
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Årslev BK
Langeskov Stadion
3.
mandag
18.00
Langeskov IF
1 - 2
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
SSV Højfyn
Langeskov Stadion
3.
mandag
18.00
Langeskov IF
livescore
0 - 8
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Strib IF
Langeskov Stadion
3.
mandag
18.30
Tåsinge f. B.
7 - 1
Herrer
U15
DBU Fyns Ungdomspokal 2017 - U15 drenge • Pulje 1
SEF Energi Arena
Langeskov IF
SEF Energi Arena
5.
onsdag
18.15
Langeskov IF
livescore
2 - 8
Herrer
U13
DBU Fyns Ungdomspokal 2017 - U13 drenge 8M • Pulje 1
Langeskov Stadion
Tåsinge f. B. (2)
Langeskov Stadion
6.
torsdag
18.35
Langeskov IF
0 - 0
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 060417 • Pulje 1
Langeskov Stadion
KFUM.s BK
Langeskov Stadion
6.
torsdag
18.55
Langeskov IF
1 - 3
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 060417 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Årslev BK
Langeskov Stadion
6.
torsdag
19.15
Rolfsted IF
0 - 1
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 060417 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
6.
torsdag
19.35
Hesselager Fodbold
4 - 2
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 060417 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
8.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Sanderum BK
Langeskov Stadion
8.
lørdag
10.00
Dalby IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Kunststofbanen B 1909
Langeskov IF
Kunststofbanen B 1909
8.
lørdag
10.00
Marienlyst (2)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5M C. + stævner 29/4, 10/6 og 17/6. • Pulje 3
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
8.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Dalby IF
Langeskov Stadion
8.
lørdag
10.00
BBB
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF (1)
Langeskov Stadion
8.
lørdag
10.30
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
SSV Højfyn (2)
Langeskov Stadion
8.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
Tranekær/Tullebølle IF
Tullebølle Stadion
8.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
S.f.B.
Langeskov Stadion
8.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Dalum IF (1)
Langeskov Stadion
8.
lørdag
11.00
Langeskov IF
livescore
1 - 4
Herrer
U15
U15 drenge A (2002) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
FEH Fodbold
Langeskov Stadion
8.
lørdag
11.00
Skårup IF
livescore
7 - 0
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Skårup Stadion
Langeskov IF (1)
Skårup Stadion
8.
lørdag
11.00
B 1909
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Kunststofbanen B 1909
Langeskov IF
Kunststofbanen B 1909
8.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5M C. + stævner 29/4, 10/6 og 17/6. • Pulje 3
Munkebo Hallen
Årslev BK
Munkebo Hallen
8.
lørdag
11.00
F16
Spillet
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
Langeskov IF
Tullebølle Stadion
8.
lørdag
11.30
Tårup IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
8.
lørdag
11.30
Munkebo BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5M C. + stævner 29/4, 10/6 og 17/6. • Pulje 3
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
8.
lørdag
11.30
Fjordager IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
8.
lørdag
11.30
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Ubberud IF
Langeskov Stadion
8.
lørdag
11.30
Thurø BK af 1920
Spillet
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
Langeskov IF
Tullebølle Stadion
8.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Kunststofbanen B 1909
SUB Ullerslev
Kunststofbanen B 1909
8.
lørdag
12.00
SSV Højfyn (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Langeskov IF (1)
Langeskov Stadion
8.
lørdag
12.00
B.K. Sydlangeland
Spillet
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
Tullebølle Stadion
Langeskov IF
Tullebølle Stadion
8.
lørdag
12.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Kunststofbanen B 1909
OB (1)
Kunststofbanen B 1909
8.
lørdag
15.30
Langeskov IF
9 - 1
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 5
Langeskov Stadion
KR 70 (2)
Langeskov Stadion
9.
søndag
10.00
Fraugde G & IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
9.
søndag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Dalum IF (1)
Langeskov Stadion
9.
søndag
10.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
KFUM-parken
SUB Ullerslev (1)
KFUM-parken
9.
søndag
10.30
Tåsinge f. B.
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
9.
søndag
11.00
Langeskov IF
0 - 2
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Ubberud IF
Langeskov Stadion
9.
søndag
11.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Dalby IF
Kerteminde Stadion
9.
søndag
11.00
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Thurø BK af 1920
Langeskov Stadion
9.
søndag
11.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
KFUM-parken
Nyborg G & IF
KFUM-parken
9.
søndag
11.30
B 1909
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
9.
søndag
11.30
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Næsby BK
Langeskov Stadion
9.
søndag
11.30
KFUM.s BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
KFUM-parken
Langeskov IF (2)
KFUM-parken
9.
søndag
12.00
Kerteminde/KR70
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
9.
søndag
12.00
SUB Ullerslev (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
KFUM-parken
Langeskov IF (2)
KFUM-parken
10.
mandag
18.30
Langeskov IF
livescore
1 - 6
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Stige Boldklub 2017
Langeskov Stadion
11.
tirsdag
18.30
Rudkøbing/ BK Syd Langeland
1 - 4
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Rudkøbing Stadion
Langeskov IF (2)
Rudkøbing Stadion
13.
torsdag
13.00
OKS
livescore
3 - 0
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
OKSON-Park
Langeskov IF
OKSON-Park
14.
fredag
11.00
Chang (3)
1 - 0
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 5
Chang Arena
Langeskov IF
Chang Arena
17.
mandag
12.30
Rudkøbing BK
0 - 3
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Rudkøbing Stadion
Langeskov IF
Rudkøbing Stadion
19.
onsdag
18.00
Langeskov IF
7 - 0
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
KRFK
Langeskov Stadion
20.
torsdag
18.20
Langeskov IF
-
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 200417 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Posten
Langeskov Stadion
20.
torsdag
18.20
Langeskov Oldboys
-
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 200417 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Birkende BK
Langeskov Stadion
20.
torsdag
18.50
Langeskov Oldboys
-
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 200417 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
20.
torsdag
19.20
Langeskov IF
-
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 200417 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Birkende BK
Langeskov Stadion
20.
torsdag
19.20
Posten
-
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 200417 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov Oldboys
Langeskov Stadion
21.
fredag
18.45
Langeskov IF
2 - 3
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 5
Langeskov Stadion
Rolfsted IF
Langeskov Stadion
22.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 22/4-17 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
OB
Vestfalen Stadion
22.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 22/4-17 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Båring GF
Vestfalen Stadion
22.
lørdag
11.30
O K S
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 22/4-17 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Langeskov IF
Vestfalen Stadion
22.
lørdag
12.00
Otterup B & IK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 22/4-17 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Langeskov IF
Vestfalen Stadion
23.
søndag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Thurø Stadion
Thurø BK af 1920
Thurø Stadion
23.
søndag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
Bagenkop Hallen
TIF Faaborg
Bagenkop Hallen
23.
søndag
10.30
Faldsled/Svanninge SG & IF
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Thurø Stadion
Langeskov IF
Thurø Stadion
23.
søndag
10.30
B.K. Sydlangeland
Spillet
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
Bagenkop Hallen
Langeskov IF
Bagenkop Hallen
23.
søndag
11.00
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Thurø Stadion
Tåsinge f. B.
Thurø Stadion
23.
søndag
11.00
Tranekær/Tullebølle IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
Bagenkop Hallen
Langeskov IF
Bagenkop Hallen
23.
søndag
11.30
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Thurø Stadion
Årslev BK
Thurø Stadion
23.
søndag
12.00
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
Bagenkop Hallen
OKS
Bagenkop Hallen
24.
mandag
18.00
Langeskov IF
livescore
4 - 2
Herrer
U13
U13 drenge B (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Fjordager IF
Langeskov Stadion
25.
tirsdag
19.00
Otterup B & IK
livescore
4 - 1
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Nordfyns Bank Arena
Langeskov IF
Nordfyns Bank Arena
26.
onsdag
17.45
Langeskov IF (1)
livescore
2 - 6
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Tåsinge f. B.
Langeskov Stadion
26.
onsdag
18.00
Langeskov IF (2)
5 - 4
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Horne f. Sp.
Langeskov Stadion
26.
onsdag
18.30
Allested U & IF
6 - 1
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - forår 2017 • Pulje 1
Allested Stadion
Langeskov IF
Allested Stadion
28.
fredag
18.45
Fraugde G & IF
1 - 1
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 5
Fraugde Stadion
Langeskov IF
Fraugde Stadion
29.
lørdag
10.00
B.1913
5 - 2
Herrer
U13
U13 drenge B (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Campus Road
Langeskov IF
Campus Road
29.
lørdag
10.00
Morud IF
13 - 5
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
Langeskov IF (1)
VVS FYN ARENA – Morud
29.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
Rolfsted Stadion
Ringe BK
Rolfsted Stadion
29.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Herrested-Ørbæk BK
Langeskov Stadion
29.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 5
Vindinge Sportsplads
Herrested - Ørbæk BK
Vindinge Sportsplads
29.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
Rolfsted Stadion
Nyborg G & IF (2)
Rolfsted Stadion
29.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 5
Vindinge Sportsplads
Vindinge BK
Vindinge Sportsplads
29.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Aarslev BK (2)
Langeskov Stadion
29.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge C 29/4. + stævner 10/6 og 17/6 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
TIF Faaborg
Vestfalen Stadion
29.
lørdag
11.30
OKS/Rolfsted IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
Rolfsted Stadion
Langeskov IF
Rolfsted Stadion
29.
lørdag
11.30
MG & BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge C 29/4. + stævner 10/6 og 17/6 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Langeskov IF
Vestfalen Stadion
29.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Ryslinge BK
Langeskov Stadion
29.
lørdag
12.30
OB (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
29.
lørdag
12.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge C 29/4. + stævner 10/6 og 17/6 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
OB
Vestfalen Stadion
29.
lørdag
13.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge C 29/4. + stævner 10/6 og 17/6 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Tved BK
Vestfalen Stadion
29.
lørdag
15.00
Langeskov IF
0 - 1
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
OB
Langeskov Stadion
29.
lørdag
15.00
Ringe BK
3 - 2
Herrer
U19
U19 drenge M (1998-1999) - Forår 2017 • Pulje 1
Ringe Stadion
Langeskov IF
Ringe Stadion
30.
søndag
10.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Faldsled/Svanninge SG & IF
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
10.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Herrested Stadion
Kerteminde/KR70
Herrested Stadion
30.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Herrested Stadion
Langeskov IF
Herrested Stadion
30.
søndag
11.00
Dalum IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Langeskov IF (1)
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
11.30
Herrested - Ørbæk BK
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Herrested Stadion
Langeskov IF
Herrested Stadion
30.
søndag
11.30
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Ubberud IF
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
12.00
Fraugde G & IF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Herrested Stadion
Langeskov IF
Herrested Stadion
30.
søndag
12.00
Glamsbjerg IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Svanninge Hallen (ude)
Langeskov IF (1)
Svanninge Hallen (ude)
30.
søndag
13.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Idrætscenter Nyborg
Brenderup IF
Idrætscenter Nyborg
30.
søndag
14.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Idrætscenter Nyborg
Herrested-Ørbæk BK
Idrætscenter Nyborg
30.
søndag
14.30
KFUM.s BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF (2)
Idrætscenter Nyborg
30.
søndag
15.30
Nyborg G & IF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF (2)
Idrætscenter Nyborg
Maj 2017
1.
mandag
19.00
Langeskov IF
1 - 3
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Aarup BK
Langeskov Stadion
2.
tirsdag
17.30
Dalby/Kerteminde
livescore
6 - 4
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Langeskov IF (2)
Kerteminde Stadion
2.
tirsdag
18.45
Årslev BK
1 - 1
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Netplan Arena
Langeskov IF
Netplan Arena
3.
onsdag
18.30
Dalby IF
livescore
6 - 0
Herrer
U13
U13 drenge B (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Dalby Sportsplads
Langeskov IF
Dalby Sportsplads
4.
torsdag
18.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 040517 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF (1)
Langeskov Stadion
4.
torsdag
19.00
Birkende BK
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 040517 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF (2)
Langeskov Stadion
4.
torsdag
19.00
Hesselager Fodbold
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 040517 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF (1)
Langeskov Stadion
4.
torsdag
19.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 040517 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Hesselager Fodbold
Langeskov Stadion
4.
torsdag
19.30
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 040517 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Birkende BK
Langeskov Stadion
6.
lørdag
10.00
Langeskov IF (2)
11 - 3
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Korinth IF
Langeskov Stadion
6.
lørdag
10.00
Langeskov IF
0 - 3
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Langeskov Stadion
6.
lørdag
10.00
Båring GF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 6/5-17 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF (1)
Langeskov Stadion
6.
lørdag
10.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 6/5-17 • Pulje 1
Langeskov Stadion
O K S
Langeskov Stadion
6.
lørdag
10.30
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 6/5-17 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Fjordager IF
Langeskov Stadion
6.
lørdag
10.30
Sanderum BK (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 6/5-17 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF (2)
Langeskov Stadion
6.
lørdag
11.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 6/5-17 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF (2)
Langeskov Stadion
6.
lørdag
11.30
Fjordager IF
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 6/5-17 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF (2)
Langeskov Stadion
6.
lørdag
11.30
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 6/5-17 • Pulje 1
Langeskov Stadion
O K S
Langeskov Stadion
6.
lørdag
12.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 6/5-17 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Båring GF
Langeskov Stadion
6.
lørdag
12.00
Sanderum BK (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 6/5-17 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF (1)
Langeskov Stadion
6.
lørdag
13.30
Langeskov IF
1 - 2
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 5
Langeskov Stadion
Drigstrup BK (2)
Langeskov Stadion
6.
lørdag
13.30
Langeskov IF
0 - 6
Herrer
U19
U19 drenge M (1998-1999) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
6.
lørdag
15.30
Langeskov IF
3 - 1
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Morud IF
Langeskov Stadion
7.
søndag
09.30
F16
Spillet
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
Kirkeby skole
Langeskov IF
Kirkeby skole
7.
søndag
10.00
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Home Tarup Park
Dalum IF (1)
Home Tarup Park
7.
søndag
10.00
B.K. Sydlangeland
Spillet
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
Kirkeby skole
Langeskov IF
Kirkeby skole
7.
søndag
10.30
Søhus Stige
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Home Tarup Park
Langeskov IF
Home Tarup Park
7.
søndag
11.00
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Home Tarup Park
Tarup/Paarup IF
Home Tarup Park
7.
søndag
11.00
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
Kirkeby skole
TIF Faaborg
Kirkeby skole
7.
søndag
11.30
Langeskov IF
Spillet
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Home Tarup Park
Faldsled/Svanninge SG & IF
Home Tarup Park
8.
mandag
18.00
Langeskov IF
livescore
1 - 0
Herrer
U13
U13 drenge B (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Nyborg G & IF
Langeskov Stadion
8.
mandag
19.00
SFF2015
6 - 2
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - forår 2017 • Pulje 1
Svanninge Hallen (ude)
Langeskov IF
Svanninge Hallen (ude)
10.
onsdag
17.30
Langeskov IF (1)
3 - 3
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Munkebo BK
Langeskov Stadion
10.
onsdag
18.00
BBB
2 - 0
Herrer
U15
U15 drenge A (2002) - Forår 2017 • Pulje 1
Bellinge stadion
Langeskov IF
Bellinge stadion
10.
onsdag
18.00
Langeskov IF
3 - 2
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Ubberud IF
Langeskov Stadion
13.
lørdag
13.00
Søndersø BK
livescore
0 - 5
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Søndersø Stadion
Langeskov IF
Søndersø Stadion
13.
lørdag
15.00
B 1909
livescore
4 - 3
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Langeskov IF
B.1909s anlæg
13.
lørdag
15.00
Åsum IF
1 - 3
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 5
Åsum Sportsplads
Langeskov IF
Åsum Sportsplads
14.
søndag
11.00
B1913
1 - 4
Herrer
U19
U19 drenge M (1998-1999) - Forår 2017 • Pulje 1
Campus Road
Langeskov IF
Campus Road
15.
mandag
17.45
Langeskov IF (1)
4 - 7
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Bogense G & IF (2)
Langeskov Stadion
15.
mandag
19.00
Langeskov IF
1 - 11
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Skamby BK
Langeskov Stadion
16.
tirsdag
17.00
SUB Ullerslev
livescore
3 - 13
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Ullerslev Stadion
Langeskov IF (1)
Ullerslev Stadion
16.
tirsdag
18.30
Aarup BK
livescore
7 - 0
Herrer
U15
U15 drenge A (2002) - Forår 2017 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Langeskov IF
Scankab Arena i Aarup
18.
torsdag
18.30
Langeskov IF
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 180517 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Rolfsted IF
Langeskov Stadion
18.
torsdag
19.10
Birkende BK
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 180517 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
18.
torsdag
19.30
Rolfsted IF
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 180517 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
18.
torsdag
20.10
Langeskov IF
Spillet
Herrer
Senior
7M stævne herrer - 180517 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Birkende BK
Langeskov Stadion
19.
fredag
18.00
BBB
1 - 2
Herrer
U13
U13 drenge B (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Bellinge stadion
Langeskov IF
Bellinge stadion
19.
fredag
18.45
Langeskov IF
8 - 0
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Næsby BK
Langeskov Stadion
20.
lørdag
10.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U6
U6 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 9.45. Bane 9
Vestfalen Stadion
Sanderum BK (2)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
10.10
Tved BK
Spillet
Herrer
U6
U6 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 9.45. Bane 9
Vestfalen Stadion
Langeskov IF (2)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
10.20
Tved BK
Spillet
Herrer
U6
U6 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 9.45. Bane 9
Vestfalen Stadion
Langeskov IF (1)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
10.30
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U6
U6 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 9.45. Bane 9
Vestfalen Stadion
Sanderum BK (2)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
10.40
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U6
U6 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 9.45. Bane 9
Vestfalen Stadion
Langeskov IF (2)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
11.00
Langeskov IF
1 - 6
Herrer
U15
U15 drenge A (2002) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Tåsinge f. B.
Langeskov Stadion
20.
lørdag
11.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U6
U6 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 9.45. Bane 9
Vestfalen Stadion
Sanderum BK (2)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
11.10
Tved BK
Spillet
Herrer
U6
U6 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 9.45. Bane 9
Vestfalen Stadion
Langeskov IF (2)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
12.00
Ubberud IF (2)
Spillet
Herrer
U7
U7 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 11.45. Bane 12
Vestfalen Stadion
Langeskov IF (1)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
12.10
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U7
U7 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 11.45. Bane 8
Vestfalen Stadion
Morud IF
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
12.30
Langeskov IF
4 - 3
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Allesø GF
Langeskov Stadion
20.
lørdag
12.30
Søndersø BK (1)
Spillet
Herrer
U7
U7 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 11.45. Bane 8
Vestfalen Stadion
Langeskov IF (2)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
12.30
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U7
U7 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 11.45. Bane 12
Vestfalen Stadion
Næsby BK (1)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
12.50
Dalum IF (4)
Spillet
Herrer
U7
U7 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 11.45. Bane 8
Vestfalen Stadion
Langeskov IF (2)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
13.00
Langeskov IF (1)
Spillet
Herrer
U7
U7 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 11.45. Bane 12
Vestfalen Stadion
Dalum IF (8)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
13.20
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U7
U7 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 11.45. Bane 8
Vestfalen Stadion
MG & BK (1)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
13.30
Gudbjerg IF
Spillet
Herrer
U7
U7 dreng Jyske 3Bold storstævne Sanderum 20. maj • Mødetid kl. 11.45. Bane 12
Vestfalen Stadion
Langeskov IF (1)
Vestfalen Stadion
20.
lørdag
15.30
Langeskov IF
livescore
0 - 4
Herrer
U19
U19 drenge M (1998-1999) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Tarup/Paarup IF
Langeskov Stadion
21.
søndag
11.00
Langeskov IF
2 - 0
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 5
Langeskov Stadion
Langtved SG & IF
Langeskov Stadion
22.
mandag
17.30
Langeskov IF (2)
12 - 4
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
KFUM.s BK
Langeskov Stadion
23.
tirsdag
18.00
VB Nyborg
livescore
4 - 1
Herrer
U15
U15 drenge A (2002) - Forår 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
24.
onsdag
18.30
Langeskov IF
2 - 4
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
SFF2015
Langeskov Stadion
24.
onsdag
18.30
FC Odense
livescore
0 - 5
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2017 • Pulje 1
Sanderumskolen
Langeskov IF
Sanderumskolen
26.
fredag
18.45
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 5
Skellerup Sportsplads
Langeskov IF
Skellerup Sportsplads
26.
fredag
18.45
Marienlyst
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Marienlystcentret
Langeskov IF (2)
Marienlystcentret
27.
lørdag
11.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U15
U15 drenge A (2002) - Forår 2017 • Pulje 1
Home Tarup Park
Langeskov IF
Home Tarup Park
27.
lørdag
13.30
Assens FC
Herrer
U19
U19 drenge M (1998-1999) - Forår 2017 • Pulje 1
Assens Stadion
Langeskov IF
Assens Stadion
28.
søndag
11.00
Munkebo BK
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Langeskov IF
Munkebo Hallen
29.
mandag
19.00
Langeskov IF
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Stenstrup IF
Langeskov Stadion
30.
tirsdag
17.30
Langeskov IF (2)
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
OB (2)
Langeskov Stadion
31.
onsdag
18.45
Langeskov IF
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Krarup/Espe Fodbold
Langeskov Stadion
Juni 2017
3.
lørdag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 3/6-17 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg
OB
Fjordager IF.s anlæg
3.
lørdag
10.30
Fjordager IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 3/6-17 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
3.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U15
U15 drenge A (2002) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
O K S
Langeskov Stadion
3.
lørdag
11.00
O K S
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 3/6-17 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
3.
lørdag
11.30
B1913
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 3/6-17 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
3.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C enkeltstævne 3/6-17 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg
Sanderum BK (2)
Fjordager IF.s anlæg
3.
lørdag
15.00
Nyborg G & IF
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
5.
mandag
10.00
OKS
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
OKSON-Park
Langeskov IF
OKSON-Park
5.
mandag
11.00
Næsby BK
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Langeskov IF (1)
ALPI Arena Næsby
5.
mandag
13.00
Langeskov IF
Herrer
U19
U19 drenge M (1998-1999) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Dalum IF
Langeskov Stadion
7.
onsdag
18.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Dalum IF
Langeskov Stadion
7.
onsdag
18.00
Langeskov IF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Brylle BK
Langeskov Stadion
7.
onsdag
18.30
F.B. & I.F. Fodbold
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Faaborg Stadion
Langeskov IF (2)
Faaborg Stadion
9.
fredag
18.45
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 5
Langeskov Stadion
Aunslev IF
Langeskov Stadion
10.
lørdag
10.00
Tåsinge f. B.
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
Idrætscenter Nyborg
Langeskov IF
Idrætscenter Nyborg
10.
lørdag
10.00
B 1909
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
10.
lørdag
10.00
Tårup IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 5
Vindinge Sportsplads
Langeskov IF
Vindinge Sportsplads
10.
lørdag
10.00
Bogense G & IF
Herrer
U10
U10 drenge C 10/6 og 17/6 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
10.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Fjordager IF.s anlæg
O K S
Fjordager IF.s anlæg
10.
lørdag
10.30
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge C 10/6 og 17/6 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Longelse Sp.
Langeskov Stadion
10.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
Idrætscenter Nyborg
S.f.B.
Idrætscenter Nyborg
10.
lørdag
10.45
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 5
Vindinge Sportsplads
Dalum IF (1)
Vindinge Sportsplads
10.
lørdag
11.00
Langeskov IF
Herrer
U15
U15 drenge A (2002) - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Kerteminde BK
Langeskov Stadion
10.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 2
Idrætscenter Nyborg
Nyborg G & IF (2)
Idrætscenter Nyborg
10.
lørdag
11.30
Ryslinge BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Fjordager IF.s anlæg
Langeskov IF
Fjordager IF.s anlæg
10.
lørdag
11.30
Langeskov IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 5
Vindinge Sportsplads
Vindinge BK
Vindinge Sportsplads
10.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Fjordager IF.s anlæg
Kerteminde BK
Fjordager IF.s anlæg
10.
lørdag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U10
U10 drenge C 10/6 og 17/6 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Årslev BK
Langeskov Stadion
10.
lørdag
13.00
Kildemosens BK
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - forår 2017 • Pulje 1
Kildemosens anlæg
Langeskov IF
Kildemosens anlæg
10.
lørdag
15.00
FC Hjallese
Herrer
U19
U19 drenge M (1998-1999) - Forår 2017 • Pulje 1
Hjalleseskolen
Langeskov IF
Hjalleseskolen
11.
søndag
10.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
OKS
Langeskov Stadion
11.
søndag
10.00
Langeskov IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
Næsby BK
Svanninge Hallen (ude)
11.
søndag
10.00
Langeskov IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
OKSON-Park
Horne f. Sp.
OKSON-Park
11.
søndag
10.30
Kerteminde/KR70
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
11.
søndag
10.30
Faldsled/Svanninge SG & IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
Langeskov IF
Svanninge Hallen (ude)
11.
søndag
10.30
Gelsted G & IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Ubberud Stadion - Korup VVS
Langeskov IF (1)
Ubberud Stadion - Korup VVS
11.
søndag
10.30
Langeskov IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Marienlyst
Langeskov Stadion
11.
søndag
10.30
F16
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
OKSON-Park
Langeskov IF
OKSON-Park
11.
søndag
11.00
Langeskov IF
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2016/2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Aarup BK
Langeskov Stadion
11.
søndag
11.00
Vindinge BK (1)
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Langeskov IF
Langeskov Stadion
11.
søndag
11.00
Langeskov IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
Tåsinge f. B.
Svanninge Hallen (ude)
11.
søndag
11.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Ubberud Stadion - Korup VVS
Faldsled/Svanninge SG & IF
Ubberud Stadion - Korup VVS
11.
søndag
11.00
Langeskov IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Munkebo BK
Langeskov Stadion
11.
søndag
11.00
Tranekær/Tullebølle IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
OKSON-Park
Langeskov IF
OKSON-Park
11.
søndag
11.30
Langeskov IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M B (let øvede) forår 2017 • Pulje 2
Svanninge Hallen (ude)
Otterup B & IK
Svanninge Hallen (ude)
11.
søndag
11.30
Brenderup IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
Langeskov IF (2)
Langeskov Stadion
11.
søndag
12.00
Langeskov IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Fjordager IF
Langeskov Stadion
11.
søndag
12.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Ubberud Stadion - Korup VVS
Glamsbjerg IF
Ubberud Stadion - Korup VVS
11.
søndag
12.00
Langeskov IF
Kvinder
U11
U11 piger (2006) 5M forår 2017 • Pulje 1
OKSON-Park
OKS
OKSON-Park
11.
søndag
12.30
Ubberud IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Ubberud Stadion - Korup VVS
Langeskov IF (1)
Ubberud Stadion - Korup VVS
11.
søndag
12.30
Langeskov IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4
Langeskov Stadion
KFUM.s BK
Langeskov Stadion
12.
mandag
18.00
Langeskov IF (1)
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Assens FC
Langeskov Stadion
12.
mandag
18.00
Langeskov IF (2)
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Ryslinge BK
Langeskov Stadion
12.
mandag
18.30
Kerteminde/Munkebo
Herrer
U13
U13 drenge B (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
14.
onsdag
18.00
Langeskov IF
Herrer
U13
U13 drenge B (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 3
Langeskov Stadion
Dalum IF (2)
Langeskov Stadion
14.
onsdag
18.45
Dalum IF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Dalum Stadion
Langeskov IF
Dalum Stadion
15.
torsdag
17.30
Thurø BK af 1920
Herrer
U12
U12 drenge C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Thurø Stadion
Langeskov IF (1)
Thurø Stadion
15.
torsdag
18.00
DSIO
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - forår 2017 • Pulje 1
Provstegårdsskolen